Webmaster Ticaret Forumu İrc İçin Hazır Kodlar Eggdrop Botlar Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?
Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?
Ruzgar
Botuma telnet ile nasıl bağlanırım?
0
831
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:3 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Ruzgar Emektar Üye
******
Bot ile telnet bağlantısı sağlamak oldukça kolaydır. Dcc ile bağlantı kurar gibi botunuzla bağlantı kurabilirsiniz ve tüm dcc komutlarını kullabilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark, telnet ile bağlantı sağlamak istediğinizde irc de olmanız gerekmez.

Botunuza telnet ile bağlanmak için, telnet programınıza bir hostname ve bir port girmeniz gereklidir. Hostname olarak botunuzun kullandığı vhostu, port olarak da konfigürasyon dosyasında belirttiğiniz portu kullancaksınız. Örneğin, botunuzun hostu ircde <!-- e --><a href="mailto:cooldude@cool.niceshell.com">cooldude@cool.niceshell.com</a><!-- e --> olarak gözüküyorsa hostname olarak cool.niceshell.com kullanmanız gereklidir. Konfigürasyon dosyasında listen satırının karşısına yazdığınız port da bağlantı portu olarak kullanılacaktır. Örneğin, listen 4941 all yazıyorsa 4941 nolu portu kullanmanız gereklidir.

Konfigürasyon dosyasında protect-telnet modunu aktif hale getirdiyseniz botunuz telnet bağlantısına cevap vermeyecektir. Bu durumda kendinize bir telnet mask oluşturmanız gerekecektir. Örneğin, *.abcnet.com gibi bir hosttan telnet bağlantısı sağlamak istiyorsanız .+host sizinnickiniz -telnet!*@*.abcnet.com komutunu kullanmanız, botunuzun bağlantıyı kurması için yeterli olacaktır.
Mesaj Değerlendirme
Cevapla
Yeyüzünün en zor mesleği insanlarla uğraşmaktır.!   

                                                                                                                                                           [Resim: 20080525141425950.gif]
                                            [Resim: 513.gif]


Hızlı Menü: