Webmaster Ticaret Forumu Haber Köşesi Ekonomi Haberleri Haksız fiyat artışına cezai işlem uygulanacak
Haksız fiyat artışına cezai işlem uygulanacak
RedLine
Haksız fiyat artışına cezai işlem uygulanacak
1
2800
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:5 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
RedLine Cezalı Üye
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, yeni tip korona virüs (Kovid-19) sebebiyle ticari ürünlerde haksız fiyat artışı yapan işletmeler hakkında cezai işlem başlatılacağını söyledi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, yeni tip korona virüs (Kovid-19) sebebiyle ticari ürünlerde haksız fiyat artışı yapan işletmeler hakkında cezai işlem başlatılacağını söyledi.Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, yeni tip korona virüsle ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında görülen artışlara karşı aldıkları tedbirler konusunda bilgi verdi. Kozuva, "Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak vatandaşlarımızı mağdur ederek bu tip bir artış yaptığı tespit edilen firmalar hakkında Odamız Disiplin Kuruluna sevk edilerek, haklarında 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 21, 43, 87 ve 93'üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan 'Oda ve Borsa üyelerine verilecek disiplin ve para cezaları ile Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu hakkında yönetmelik' hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi kamuoyuna duyururuz" dedi.Sessiz kalmayacağız"


Kozuva, "Çerkezköy TSO olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarımızı çalıştıracağız. Herkes bilmeli ki böyle vahim bir durum karşısında vatandaşımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız" ifadelerini kullandı. - TEKİRDAĞ
Mesaj Değerlendirme
Cevapla
Şuan Offine!
Şuan Offine!
karmetta Meraklı Üye
**
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular1
 • Mesajlar7
 • Rep puanı 0

 • Puan: 0 FC
yani evet buna dikkat edilmeli.  nereye kadar bu fiyatlar olacak. geçim gittikçe zorlaşıyor. işsiz sayımız artacak. allah herkese yardım etsin.
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kuşadası Ticaret Odası'ndan 'fahiş fiyat' uyarısı RedLine 0 1,527 13-03-2020, Saat: 23:03
Son Yorum: RedLine
  Borsada işlem hacmi sıralaması RedLine 0 325 03-03-2020, Saat: 22:21
Son Yorum: RedLine
  GEKAP, fiyat artışı yaratır" RedLine 0 344 28-02-2020, Saat: 23:32
Son Yorum: RedLine

Hızlı Menü: