Webmaster Ticaret Forumu iRC Sunucuları Yeni Açılan iRC Sunucuları Hayal sohbet odaları
Hayal sohbet odaları
serkan
Hayal sohbet odaları
0
652
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
serkan Yeni Üye
*
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular2
 • Mesajlar2
 • Rep puanı 0

 • Puan: 0 FC
Modern dünyadaki herkes çevrimiçi sohbet etmeyi biliyor. Yine de herkes bir müşteri servisi sohbet operatörü olarak çalışamaz. Profesyonel iletişim her türlü kişisel sohbetten farklıdır. Müşterilerle sohbet ederken profesyonel ses çıkarmanıza yardımcı olacak bazı kurallar.

1. Nasıl yazacağınızı öğrenin

İki parmakla yavaş yazma, müşteri hizmetleri için kabul edilemez. Siz bir sembol bulmak için uğraşırken müşteriler sonsuza kadar beklemeyi sevmezler. Müşteri hizmetleri işinizde başarılı olmak için yazma becerilerinizi ve hızınızı geliştirin.

2. Dilbilginize dikkat edin

Hiçbir şey yazınızı dilbilgisi hataları ve yanlışlardan daha az profesyonel yapamaz. Tarayıcılar hataları otomatik olarak algılayabilmelerine rağmen,% 100 doğru değildir. Göndermeden önce her zaman yazdıklarınızı okuyun.

3. Büyük harflerle başlayın

Kişisel iletişimde büyük harfleri ve noktalama işaretlerini göz ardı etmek için kullanılırız. Bazı müşteri hizmetleri sohbet operatörleri hala daha hızlı yazmak için iş yerinde onları görmezden gelme eğilimindedir. Yavaş yazıyorsanız, birinci noktaya “Nasıl yazacağınızı öğrenin”, ancak yazma hızından dilbilgisini feda etmeyin.

4. Kısaltmalara ve kısa el formlarına “Hayır” deyin

“Btw ru beni kontrol edebilir mi?” Bir istemci bu şekilde yazarsa sorun olmayabilir. Hepimiz müşterinin dili hakkında konuşmanız gereken kuralı biliyoruz. Ancak kural, onları heceleme biçimlerine değil, kullandıkları kelimelere atıfta bulunur. Müşteri hizmetleri sohbet operatörlerinin, herhangi bir müşteriyle görüşmede tam formları kullanması gerekir.

5. tam cevaplar Sağlamak

Kısa “Evet” veya “Hayır” yanıtları kulağa biraz kaba geliyor. Kibar operatörler “Evet, öyle”, “Hayır, tam olarak böyle çalışmaz”, “Evet, size yardımcı olacağım” yazıyor. İş yerinde “evet” ve “hayır” kelimeleri kullanmıyorsunuz, değil mi?

6. Hazır mesajları kötüye kullanmayın

Önceden yazılmış cevaplar kesinlikle faydalıdır. Yanıt için zaman kazanmanıza ve doğru bilgi vermenize olanak tanır. Önceden yazılmış bir cevap göndermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken iki şey vardır. Her şeyden önce, mesajın müşterinin sorusuna cevap verdiğinden emin olun. Genellikle bir yanıtın gereğinden fazla bilgi içerdiği görülür. Ek bilgileri kaldırmak için uğraşmazsanız, müşteriye bakım için çok tembel olduğunuzu gösterirsiniz. İkinci şey bir robot gibi geliyor. Müşteriler canlı desteğe başvurduklarında, bir robotla değil canlı bir kişiyle konuşmayı beklerler. Hazır mesajların dikkatsiz kullanılması, saniyeler içinde robot gibi ses çıkarmanızı sağlar.

7. Müşterilere adıyla hitap edin
İnsanlar isimlerini duymayı severler. Kural hem çevrimdışı hem de çevrimiçi iletişim için çalışır. sohbet öncesi , müşteri hizmetleri sohbet operatörlerinin bir sohbet odaları başlar başlamaz ziyaretçinin adını bilmesini sağlar. Müşterilerinizin sağ tarafına geçmek için onlara adıyla hitap edin.
http://forum.hayalsohbet.net
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Chat için en ideal Sohbet sitesi Tanıtımı heLen 5 1,522 29-09-2016, Saat: 07:49
Son Yorum: Ruzgar

Hızlı Menü: