Webmaster Ticaret Forumu Webmaster Genel Konular Web Sitesi Tanıtımı Hukuki Danışmanlık
Hukuki Danışmanlık
hukukidurum
Hukuki Danışmanlık
0
82
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
hukukidurum Yeni Üye
*
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular1
 • Mesajlar1

 • Mesleğiniz: avukat
 • Rep puanı 0

 • Puan: 0 FC
Hukuki Danışmanlık
Hukuki sorunları çözebilecek kabiliyette, güncel ve duru bilgiler gerçek anlamda önem arz etmektedir. Hukuki danışmanlık hizmetinin amacı da tüm bunları bir arada sağlamaktır. Amacımız, bu hukuki sorunlara yönelik problemleri çözmek ve mevcut kurallar ve yargı mercii kararları doğrultusunda değerlendirmektir. Mümkün olan tüm kanun maddelerini o konuda verilen kararlar doğrultusunda değerlendirip, aynı zamanda da toplumun sıkça karşılaştığı hukuki sorunlara yönelik makaleler kaleme almış bulunmaktayız. Bu makalelerin yegane amacı ise Hukuki Danışmanlık hizmetidir. Hukuki Danışmanlık . Hukuki Danışmanlık .
Faaliyet Alanlarımız
İş Hukuku
İşçi Çıkarma Yasağı
İşçilerimizi yakınen ilgilendiren, özlük hakları, çalışma koşulları vb. konularda ele aldığımız yazılarımızın bulunduğu kategori. İşçilerimiz çok zor şartlar altında çalışmalarına rağmen hukuki destekten yoksun kalmaktadırlar. Bu durum sonucunda hakkını arayamayan binlerce işçimiz işsiz kalmaktadır. Kanunun işverenlere karşı düzenlediği İşçi Çıkarma Yasağı çerçevesinde gerekli yargı kararları ile bilgilendirmelerde bulunacağız.
Kıdem Tazminatı
Diğer konular kadar işsiz kalan işçimizin kıdem tazminatı konusu da önemli olmaktadır. Çünkü bu husus İş Hukukunda işçinin aleyhine sonuçlar doğuran bir konudur. Bizlerin buradaki amacı; işçilerimizin hak ettiği kıdem tazminatına kavuşmasını sağlamaktır. Bu sebeple yaptığımız çalışmalar başta kıdem tazminatı olmak üzere, işçinin güncel ve en önem arz eden problemlerine yöneliktir.
Miras Hukuku
Miras Paylaşımı İcra ve İflas Hukuku
Miras paylaşımı nasıl olur? Mirası nasıl reddedebilirim ? Veya mirastan feragat nasıl edebilirim? Bu kategoride, miras ile ilgili ve miras hukuku alanında en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Vasiyetname düzenlerken uyulması gereken zorunluluklar, mirasçıların mirastaki pay oranları, mirası reddetme gibi ve daha birçok hususta kaleme aldığımız yazılara göz atabilirsiniz.
Miras Hukuku İçerikleri
Vasiyetnameyi nasıl düzenlerim? Miras reddi ne şekilde tezahür eder? gibi sorular birçoğumuzun kafasını kurcalamıştır. Bu kategoride, bu şekilde cevaplarına pekte aşina olmadığınız soruları sizlere açıklamaya çalışacağız. Miras Hukuku yapısı gereği komplike ve fraktallara ayrılmış bir biçimdedir. Bu detayları da vatandaşların bilmesi haliyle beklenemez. Bu sebepten ötürü basit ve açık bir dille miras hukuku alanındaki bilgilerimizi sizlerle paylaştık.
Ceza Hukuku
Ceza Muhakemesi Hukuku
Ceza Muhakemesi Hukuku ‘nun Ceza Hukuku kapsamında değerlendirmelerinin yapıldığı kategoridir. Ülkemizde Ceza Hukuku kapsamındaki hukuki işlemler çokça merak konusudur. Bu bağlamda kanunu bilmemenin mazeret kabul edilmediği bir ortamda, elverdiğince açıklayıcı ve aydınlatıcı olmaya çalışacağız. Bu bilgiler ışığında, daha önce farkında olmadan yaptığınız ve belki de suç teşkil eden bir takım fiilleri yapmaktan kaçınabilir veya size karşı yapılan bir eylemin suç teşkil ettiğini bilerek buna göre hakkınızı arayabilirsiniz.
Ceza Yargılaması Nedir ?
Ceza yargılaması, ceza hukukunda iddia, savunma ve yargılama sürecidir. Amaç ise maddi gerçeğe ulaşılmasıdır. Bu süreç, kişinin veya kişilerin yaptıkları eylemlerin suç olduğuna dair görülen suç şüphesi ile başlar. Ve bu şüphe sonuçlanıncaya kadar devam eder. Ceza hukuku kapsamında önemli bir bölümü de ceza yargılaması oluşturmaktadır. Bu sebeple bu kısmı da önemle belirtmekten kaçınmayacağız.
Aile & Kişiler Hukuku
Boşanma & Mal Paylaşımı
Aile hukukunda, boşanma davası ve bu davanın sonucunda ortaya çıkan malların paylaşılması sorunsalı, nafaka ve tazminat davaları vb. davalarla ilgili açıklamaların kategorize edildiği bölüm. Boşanma & Mal Paylaşımı hangi şartlar altında gerçekleşir ve şartları nelerdir ? Bu davayı açmak için gereken hususlar hakkında bilgileri burada bulabileceksiniz.
Boşanma Davaları çok önem arz edebilmektedir bu nedenle üzerine dikkatli gidilmesi gereken davalardır. Tek bir dilekçe ile yani boşanma dilekçesi ile kurulmuş olan bir takım ilişkiler paramparça edebilmektedir. Bu sebeple bizlerin de en önem vererek her tarafından irdelediği bir konu olacaktır.
Kişiler Hukuku Hukuki Danışmanlık
Kategorimizin bu bölümünde; vesayet, velayet ve ehliyet gibi kavramlar ele alınacaktır. Dernek ve vakıfların kuruluş nizamları dahil her türlü hususu bu bölümde bulabilirsiniz.
Borçlar Hukuku
Sözleşmeden Doğan Borçlar
Sözleşmeden Doğan Borçlar bu hukuk dalının ana konusunu oluşturmaktadır. Borç ilişkisinde alacaklı ile borçlu olmak üzere iki taraf vardır. Bu iki tarafın birbirine karşı yükümlülükleri bulunmaktadır çünkü bu hukuk dalının ortaya çıkışı buna dayanmaktadır. Taraflar arasında yapılan sözleşmeler sonucunda ise ortaya bir takım hukuki durumlar çıkmaktadır.
Sözleşmenin İçeriği Hukuki Danışmanlık
Taraflar, kanun hükmüne göre diledikleri gibi sözleşme yapmakta özgürdürler. Tam ve Geçerli bir sözleşme kurulduktan sonra eğer borç vadesinde ödenmezse muaccel olur. Bir borç muaccel olduktan sonra borçlar hukukunun bir sonraki aşaması gündeme gelecektir. Borcun ödenmemesinden doğan zararlar ve bunların tazmin edilmesi. Bu kategoride Borç Sözleşmeleri ve bu borçların muaccel olması durumunda ortaya çıkabilecek sonuçlardan bahsedeceğiz.
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dış Ticaret Danışmanlık Hizmeti Firması burcualtinsoy 0 184 04-03-2021, Saat: 03:58
Son Yorum: burcualtinsoy
  TSE Danışmanlık tr0011 0 106 24-01-2021, Saat: 22:20
Son Yorum: tr0011
  Psikolojik Danışmanlık Merkezleri Londra drminter 0 110 20-01-2021, Saat: 19:38
Son Yorum: drminter
  Lnd Legal Expert Danışmanlık tarkweb 0 155 20-10-2020, Saat: 23:41
Son Yorum: tarkweb
  MK Mühendislik ve Danışmanlık acegenyazilim 0 192 15-09-2020, Saat: 11:57
Son Yorum: acegenyazilim

Hızlı Menü: