Webmaster Ticaret Forumu Webmaster Genel Konular Web Sitesi Tanıtımı Mersin Boşanma Avukatı
Mersin Boşanma Avukatı
fyztanitim
Mersin Boşanma Avukatı
0
44
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
fyztanitim Çalışkan Üye
***
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular30
 • Mesajlar30
 • Rep puanı 0

 • Puan: 875.89 FC
Günümüzde boşanma davaları gerçekten yoğun oranda yaşanmaya başladı. Metropol semtlerde istanbul, ankara, izmir, adana, mersin gibi şehirlerimizde boşanma vakıaları ile ilgili istatistiklere bakıldığında da boşanma davalarının yoğun olduğunu görebiliyoruz. Bu durumda en çok ihtiyaç olunan aracılardan biri Boşanma Avukatı oluyor haliyle.

Ailenin dağılmasıyla karşı karşıya kalındığında, karşı tarafla yapılan anlaşma veya anlaşmadan (karşılıklı anlaşma ile boşanma) veya yüzleşmeden (çekişmeli boşanma) karşılaşılabilir. Medeni Kanun'da gerçekleştirilen reformlar sayesinde, eşler önce bir ayrılık sürecinden geçmeden boşanma, çekişmeli veya karşılıklı anlaşmaya doğrudan erişebilmektedir.

Boşanırsanız daha sonra yeniden evlenebilirsiniz, ayrılmaya karar verirseniz yeniden evlenemezsiniz.Yargı sürecinden sonra uzlaşma olursa, ancak her iki eşin de mahkemenin dikkatine sunması durumunda ayrılık etkisiz hale gelebilir. Boşanma kararı çıkması halinde eşlerin barışması yani boşanmanın hükümsüz olması ve evliliğin devam etmesi artık mümkün olmamakla birlikte yeniden hukuki sonuç doğurması için gerekli olacaktır, eşler yeniden evlenir.

Karşılıklı anlaşma veya rıza usulü, her iki eşin de, boşanma veya ayrılma konusunda anlaşmaya varmalarının yanı sıra, çocuklar, tazminat aylıkları ve evliliğin malları ile ilgili olarak uygulanacak önlemleri kendi aralarında kabul etmeleridir. Karşılıklı anlaşma, çekişmeli bir yargı sürecinde bu ilişkilerin yaşayabileceği bozulmayı önlemek için eşlerin gelecekteki ilişkilerini daha iyi korur, ortak çocuklar varsa bu çok önemlidir.

Tüm bu bilgiler ışığında bir tavsiyede de bulunmak istiyoruz. Mersinde yaşıyorsunuz ve boşanma avukatına ihtiyacınız oldu, google’a Mersin Boşanma Avukatı yazmanız yeterlidir. Ayrıca bu faydalı yazıyı size ulaştırabilmemiz açısından yazı içeriğindeki bilgisel destekten dolayı www.ceyhunguvel.av.tr  avukatlık bürosuna sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ŞİŞLİ FATİH ÜMRANİYE ÜSKÜDAR BOŞANMA AVUKATI seoajansi 0 29 02-12-2021, Saat: 15:48
Son Yorum: seoajansi
  İcra Avukatı Seçimi Nasıl Olmalıdır? vortex1 0 30 02-12-2021, Saat: 11:06
Son Yorum: vortex1
  Mersin Ceza Avukatı Tavsiyeleri burcuyigiter 0 45 11-11-2021, Saat: 00:32
Son Yorum: burcuyigiter
  OktayAydogdu.av.tr Kayseri Boşanma Avukatı ZeuS 0 99 28-09-2021, Saat: 16:03
Son Yorum: ZeuS
  Mersin Boşanma Avukatı KemalSemih 0 121 28-08-2021, Saat: 16:07
Son Yorum: KemalSemih

Hızlı Menü: