Webmaster Ticaret Forumu Webmaster Genel Konular Web Sitesi Tanıtımı Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?
Esranur
Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?
0
132
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Esranur Yeni Üye
*
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular1
 • Mesajlar1

 • Mesleğiniz: danışman
 • Rep puanı 0

 • Puan: 91.64 FC
Modemler internete erişim noktasında etkili bir düzeyde hizmet sunar. Modemlerin üst seviyede bir hizmet ortaya koymaları, kurulumlarının isabetli bir şekilde yapılmasına bağlıdır. Modem kurulumu gündeme geldiği zaman karşımıza kapsamlı bir işlemler sırası çıkar. Modem kurulumu yaparken, ilk önce tüm kabloların eksiksiz bir şekilde takıldığından emin olmak gerekmektedir. Bütün kabloların eksiksiz ve doğru bir şekilde takıldığından emin olduğunuz zaman modem kurulumuna başlayabilirsiniz.
Modemlerin son derece basit bir mekanizmasının bulunduğu bilinmektedir. Bu noktada modemle birlikte gelen kılavuzun rehber niteliğinde olduğu unutulmamalıdır. Kullanım kılavuzunda yer alan görselleri takip ederek kurulum işlemini yapabilirsiniz. Modem kurulumunda 4 farklı ışık bulunmaktadır. Bunlar:
 1. Güç kaynağını gösteren ışık

 2. DSL durumunu gösteren ışık

 3. WLAN durumunu gösteren ışık

 4. Ethernet bağlantısını gösteren ışık
Modem kurumu gündeme geldiği zaman modemdeki 4 farklı ışığın yandığından emin olmanız gerekmektedir.
Modem Resetleme İşlemi
Elbette ki modem resetleme işlemi söz konusu olduğu zaman karşımıza kısa süreli bir işlem çıkar. şayet modem resetleme işlemi yapacaksanız öncelikli olarak modeminizde yer alan resetleme tuşunu bulmalısınız. Modeminizdeki resetleme tuşu modeminizin üst kısmında yer almaktadır. Üzerinde ‘’Reset’’ diye yazan bu tuş; modem resetleme işlemini kısa süre içerisinde tamamlamanızı mümkün kılmaktadır.
Modem resetleme işleminde reset tuşuna sadece 10 – 15 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. Siz reset tuşuna bastığınız zaman modemizin tün ışıkları sönecektir. Bunun hemen ardından modeminiz tekrar çalışmaya başlayacaktır. Böylece modeminize etkili bir düzeyde reset atmanız mümkün hale gelmektedir. Reset atmak çoğunlukla internette kesintiler yaşandığında yapılmaktadır.
Modem Ayarları Nasıl Yapılır?
İnternette bir sorun yaşadığımız zaman hemen gözümü modeme kayar. Bu noktada devreye modem ayarları girer. Modem ayarları konusunda bir adım atmadan önce mutlaka modemin tüm bağlantılarının eksiksiz bir şekilde yapılıp yapılmadığına dikkat etmek gerekir. Şayet modemin bağlantıları tamamsa; modemin ön yüzünde yer alan 4 farklı ışığı kontrol etmek gerekmektedir. 4 ışık da yanıyorsa; modem ayalarını güncellemek için resetleme işlemi yapılmaktadır. Modem ayarları gündeme geldiği zaman karşımıza farklı aşamalar çıkar. Bundan dolayı modem ayarları konusunda teknik destek almak önerilmektedir.
Kaynak: https://www.modemdestek.com/
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YouTube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır? aXan 0 17 Dün, Saat: 09:29
Son Yorum: aXan
  Fal Sitesi Scripti Ne İşe Yarar, Nasıl Para Kazanılır? vortex1 0 72 04-12-2021, Saat: 13:24
Son Yorum: vortex1
  İcra Avukatı Seçimi Nasıl Olmalıdır? vortex1 0 30 02-12-2021, Saat: 11:06
Son Yorum: vortex1
  Kuru Temizleme Nasıl Yapılır KemalSemih 0 58 11-11-2021, Saat: 16:12
Son Yorum: KemalSemih
  Nasıl Yapılıyor ? Sosyal içerik platformudur. Ejkia 0 70 27-10-2021, Saat: 13:05
Son Yorum: Ejkia

Hızlı Menü: