Webmaster Ticaret Forumu Eğlence Ve Tanışma Bölümü Serbest Kürsü Raylı Tente Sistemleri
Raylı Tente Sistemleri
livacan
Raylı Tente Sistemleri
0
222
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
livacan Çalışkan Üye
***
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular14
 • Mesajlar14
 • Rep puanı 0

 • Puan: 5 FC
Herkese merhaba. Tente üreten ufak çaplı bir firmam var. E mesleğimde bu olduğuna göre sizlere açıklamak isterim biraz. Bilgisi olmayanlara yardımcı olayım. Keyifli okumalar..

Tente
Çeşitli dış etkenlerden ve hava şartlarından korunmayı sağlayan tente sistemleri, temel olarak güneşlik formundadır. İlk imalatlarında güneşten korunmak için bez, branda ve çadır gibi ürünler ile üretilen tente, zamanla daha fonksiyonel kullanım seçenekleriyle dizayn edilmiştir.
Günümüzde ise işletmelerin vazgeçilmez konfor unsurları arasında yer alır. Restoran ve işletmeler, oteller ve etkinlik alanları gibi açık ve kapalı pek çok alanda raylı tente sistemleri kullanılır.
Tente Nedir?
Güneş, yağmur, rüzgar gibi hava koşullarından korunmayı sağlayan ve bez, kumaş gibi formlardan yapılan ürünlerdir. Modern teknolojiler sayesinde katlamalı ürünler, rulo ürünler ve aç- kapa tente çeşitleri imal ediliyor.
Tente Kullanım Alanları
Ev tipi tente çeşitlerinin yanı sıra endüstriyel tip tente ve gölgelendirme çeşitleri bulunuyor. Mağazalar, butik ve işletmelerin vitrin sistemleri dahilinde kullanılan ürünler, kafe ve restoran gibi alanlarda özellikle açık bahçelerde kullanılır.
Yapı ruhsatına gerek olmadan kullanım olanağı sağlanan tente sistemlerinde, oteller, spor tesisleri gibi pek çok alanda kullanılır.
Tente Çeşitleri Nelerdir?
Mafsallı tente çeşitleri ve pergola sistemleri, en çok kullanılan tente seçenekleri arasında yer alır. Branda korumalı ürünler, kumandalı tenteler, otomatik ve motorlu tente çeşitlerinin yanı sıra çift taraflı tente gibi ürünler bulunuyor.
Cam sürgü sistemleri de tente ve gölgelendirme sistemlerinde sıklıkla kullanılan ürünler arasında yer alıyor.
Çeşitlerine Göre Tente Kullanımları
Mafsallı tente çeşitleri özellikle mağazalar ve işletmelerde kullanılan ürünlerdir. Genellikle çevrime kollu tente olarak bilinen ürünler, ev tipi modelleriyle de kullanım olanakları sağlar.
Balkon, pencere, teras, dükkanların ön kısımları gibi alanlar için sabit tente modelleri kullanılır. Pergola sistemler ise en çok kullanılan modeller arasında olup, çay bahçeleri, restoranlar, bahçeler, havuz başı tesisler gibi alanlarda katlamalı ve ışıklı tasarımları ile kullanılırlar.
Pergola veya diğer tente çeşitlerine motor eklenerek kullanılması, motorlu tente çeşitleri olarak nitelendirilir. Kumanda panelleri veya uzaktan kumandaları ile kullanılan sistemlerdir.
Körüklü tente modeli olarak bilinen ürünler, daha çok dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerdir. Butiklerde, mağaza ve işletmelerde, otel tasarımlarında, balkon ve pencerelerde kullanılan bombeli tasarımlardır. Karpuz modeli olarak da nitelendirilen körüklü tente çeşitleri genellikle manuel olarak kullanılır. raylı tente fiyatları çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir.
Kasetli tente çeşidi, dükkanların vitrinleri için imal edilen ürünlerdir. Ön cephe koruması sağlayan daha pratik ürünlerdir. Ev tipi sistemlerde, balkonlar ve pencerelerin üst kısımları için üretilen tenteler, klasik tente modelleri olarak bilinir.
Çift açılır modeller ise daha kapsamlı alanlarda kullanılan ve her iki yana açılan sistemlerdir. Okul ve kafeteryalar, cami ve restoranlar gibi alanlarda kullanılan manuel veya motorlu sistem tasarımlarıdır. Her alanın kullanımına uygun tente çeşitleri, farklı özelliklerle imal ediliyor.
Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Hızlı Menü: