Webmaster Ticaret Forumu Webmaster Genel Konular Web Sitesi Tanıtımı Web Tasarım Nedir
Web Tasarım Nedir
drminter
Web Tasarım Nedir
0
297
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:4 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
drminter Cezalı Üye
  Geribildirim Puanı: (0)
 • Konular317
 • Mesajlar317

 • Puan: 0 FC
Herhangi bir topluluğun, kurumun, kuruluşun, şirketin veya bireysel bir web sitesinin görünen yüzü olan dış kısmının tasarlanması işlemine web tasarım denir. Her amaç ve fikir için oluşturulmuş parçalar halindeki web sayfalarının tek sayfa altında toplanması da web sayfası tasarımı adı altında yapılır. Web tasarım işlemi uygulandıktan sonra ortaya çıkan web sitesi son kullanıcılar tarafından bir web tarayıcısı aracılığı ile ziyaret edilebilir. Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken başlıca faktörler vardır. Sayfa düzeni, yazı tipi, içerik, sayfa rengi gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Göze hitap eden bir sayfa tasarımı yapabilmek için bu faktörlere dikkat edilmesi gerekir.
Oluşturulan web sayfasına erişecek olan son kullanıcının sitede aradıkları bilgiyi hızlıca bulabilmesi açısından sitenin düzeni çok önemlidir. Yapılacak olan sayfa tasarımının tutarlı olması, bütünlük içerisinde olması ve bu düzeni alt sayfalarda da koruyabilmesi sayfa düzeni açısından gereklidir. Ayrıca bu bütünlük SEO işlemine de etki etmektedir.


Sayfanıza Daha Çok Ziyaretçi Gelmesi İçin Ne Yapmalısınız?


Sayfayı ziyaret edecek kullanıcıların müşterilerin belirledikleri istek ve amaçları yansıtacak şekilde renklendirilmesi çok önemlidir. Sadece siyah ve beyaz gibi basit renklerle de oluşturulabileceği gibi uyumlu renkler kullanılarak da kişilerin, kurumların, kuruluşların fikirleri web sitesi aracılığıyla yansıtılabilir. Web sayfasında kullanılacak olan şirket logosu, kullanıcı butonları gibi grafiklerin sayfanın açılma hızını etkileyecek boyutta olmaması gerekmektedir. Bu görsellerin web sayfası ile uyumlu olması da son derece önemlidir. Sayfayı kaplayacak kadar büyük ya da yanlış yerleştirilmiş görseller sayfa düzenini de olumsuz etkiler. Bu yüzden web sayfası tasarlarken grafik tasarım ekiplerinden yardım almak büyük yarar sağlayacaktır.  Kolay, okunabilir, sadece ve göz yormayan yazı tiplerinin kullanılması son kullanıcının tasarımı yapılan web sayfasında geçireceği zamanı arttıracak ve siteye estetik bir görünüm kazandıracaktır. Çoğu web tarayıcısı web güvenli olarak bilinen yazı tipleriyle sayfa görüntülemesi yapmaktadır. Tasarımı yapacak olan tasarımcının da web güvenli yazı tipleriyle çalışması tarayıcı uyumu konusunda yardımcı bir etken olacaktır. Alım satım ile internet dünyasında yer edinmek istiyorsanız e-ticaret çözümleri içerisinde olan mobil uygulama tasarımcılığı konusuna da göz atabilirsiniz.

Mesaj Değerlendirme
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rektifikasyon Hesaplama Nedir? burcuyigiter 0 8 Dün, Saat: 00:54
Son Yorum: burcuyigiter
  Grafik Tasarım Hizmetleri resthit 0 40 14-10-2021, Saat: 13:47
Son Yorum: resthit
  Yanak botoksu nedir? nullsix 0 31 11-10-2021, Saat: 20:38
Son Yorum: nullsix
  VirtualTR.com Oyun - WebMaster & Yazılım - Tasarım Forumu strake 0 156 10-10-2021, Saat: 11:14
Son Yorum: strake
  Gonore cinsel yolla bulaşan hastalık nedir? xtc14 0 64 22-09-2021, Saat: 17:18
Son Yorum: xtc14

Hızlı Menü: